Ендуро, мотард

Мотошоломи для ендуро, мотард або Адвенчер байків мають ряд особливостей, що дозволяють їм краще справлятся зі своїми завданнями в спецефических умовах. Відразу уточнимо, що такий шолом не підійде для хард ендуро, він буде занадто важким, в таких умовах краще використовувати кросовий шолом без візору, а зі спеціальними окулярами.

У лайт ендуро і позашляхових подорожах пілот стикається з активним фізичним навантаженням, пов'язаним з необхідністю постійно балансувати, вставати на підніжки і утримувати мотоцикл для подолання складного рельєфу місцевості. Для таких умов потрібен шолом з витягнутою передньою частиною і хорошою вентиляцією. Якщо перед обличчям буде мало місця, як в інтеграл, то повітря, що видихається буде погано виходити, а свіже повітря не потраплятиме в шолом, в результате- задишка і втома.

Козирок потрібен для захисту від гілок, бруду і сонця, в комплексі з сонцезахисними окулярами він значно полегшує їзду в складних умовах. Важливо підбирати шолом з козирком, який має великий зазор між оболочкою шолома для проходження повітря, інакше на швидкості шолом буде задирати. Важливо щоб козирок регулювався для поліпшення обтічності під різну посадку на мотоциклі, або взагалі знімався. Можливість зняти візор дозволяє перетворити шолом на кшталт кроссового і використовувати його з кросовими окулярами, що дасть кращий обдув і не дозволить пилу летіти в очі. Просто підняти визор на дуже курній дорозі у Вас не вийде.

У місті, звичайно, такий тип шолома застосовують, в більшій мірі, для підкреслення свого стилю або класу техніки, інтеграл використовувати значно доцільніше. Єдине що може виправдати вибір шолома для ендуро і супермото в місті-дуже активна їзда з виїздами на тротуари, трюки і так далі.

Деякі ендуро шоломи можуть мати відкриваючесь підборіддя і виконувати ще й функції модуляа, але не варто забувати про безпеку такого шолома. Мотошоломи для ендуро і супермото у всьому світі називають "adventure", що більше їм підходить за змістом, але в нашій мові заміні цього слова немає, а "пригодницький" нас не влаштовує.

Аdventure шоломи можуть об'єднувати в собі функціонал відразу всіх типів шоломів, але це скоріше компроміс, ніж повноцінно універсальний шолом на всі випадки життя. Прийдеться змиритися з великою вагою і не ідеально обтічною формою. Обов'язково враховуйте ці фактори перед покупкою.


Немає даних!